Нафта дорожчає на послабленні долара, Brent торгується у $80,5 за барель

Ціни на нафту продовжують зростати вдень у вівторок на тлі зниження курсу долара до основних світових валют та планів влади США поповнити свої стратегічні запаси палива.

Нафта дешевшає на даних про зростання запасів у США

Лютневі ф'ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 12.05 EET подорожчали на $0,73 (0,91%) - до $80,53 за барель.

Котирування січневих ф'ючерсів на WTI на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до вказаного часу зросли на $0,79 (1,05%) - до $75,98 за барель.

Напередодні Brent подорожчала на 1%, WTI - на 1,2%.

Індекс, що розраховується ICE, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає в ході торгів близько 0,7%. Ослаблення долара є позитивним фактором для сировинних товарів, оскільки це знижує їхню вартість для власників інших валют.

Крім того, позитивну реакцію ринку викликали повідомлення про рішення США поповнити стратегічний нафтовий резерв (SPR) на 3 млн. барелів.

У свою чергу, стримуючим фактором залишається стурбованість трейдерів щодо стану глобальної економіки. Минулого тижня центробанки світу оголосили про чергові підвищення відсоткових ставок і дали зрозуміти, що мають намір і надалі посилювати монетарну політику для боротьби з високою інфляцією.

Також учасники ринку стежать за ситуацією в Китаї, де влада поступово послаблює обмеження, незважаючи на зростання випадків зараження коронавірусною інфекцією.

"Ключовим фактором для визначення того, наскільки високо можуть піднятися нафтові котирування, стане прогноз попиту, а ясності в цьому питанні поки немає, оскільки з Китаю надходять суперечливі сигнали", - зазначив аналітик OANDA Едвард Мойя.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd