Нафта дорожчає на даних про скорочення запасів у США

Ціни на «чорне золото» зросли 9 травня, оскільки падіння запасів в США на тлі зростання споживання НПЗ і річне зростання китайського імпорту минулого місяця підтримали очікування більшого попиту у двох найбільших країнах світу, які споживають нафту.

Про це повідомляє enkorr.

Зазначається, що липневі ф’ючерси на нафту марки Brent зранку 9 травня зросли на 31 цент, або на 0,4% - до $83,89 за барель.

Ціни на нафту West Texas Intermediate у США за червень вранці у четвер зросли на 39 центів, або на 0,5% - до $79,38 за барель.

«Нафтові ринки отримали підтримку від більшого, ніж очікувалося, зниження даних про запаси в США. Поліпшення даних торговельного балансу Китаю додало позитивного імпульсу», - сказала незалежний ринковий аналітик Тіна Тенг, додавши, що ціни на нафту можуть продовжувати відстежувати економіку.

Запаси сирої нафти в США, найбільшому споживачі нафти у світі, впали минулого тижня на 1,4 млн барелів – до 459,5 млн барелів, за даними Управління енергетичної інформації, що більше, ніж очікували аналітики щодо скорочення на 1,1 млн барелів.

Запаси впали, оскільки діяльність НПЗ за цей період зросла на 307 тис. барелів на день (б/д). Це спричинило збільшення запасів бензину більш ніж на 900 тис. барелів – до 228 млн барелів, тоді як запаси дистилятів, включаючи дизельне пальне й мазут, зросли на 600 тис. барелів – до 116,4 млн барелів.

«Ринок відмахнувся від збільшення обсягів бензину й дистилятів, оскільки НПЗ нарощують зусилля до майбутнього сезону», - йдеться в повідомленні аналітиків ANZ Research.

Постачання сирої нафти в квітні у Китай, який є найбільшим у світі імпортером нафти, становили 44,72 млн метричних тонн, або близько 10,88 млн б/д, згідно з даними китайської митниці, опублікованими в четвер. Це на 5,45% більше порівняно з відносно низькими 10,4 млн б/д, імпортованими у квітні 2023 року.

Надії на припинення вогню в конфлікті між Ізраїлем і ХАМАС у Газі не давали цінам на нафту піднятися. Раніше цього тижня США заявили, що перемовини зможуть усунути розбіжності між Ізраїлем і ХАМАС.

«Хоча може відбутися деяке короткострокове полегшення цін на нафту, можливо, буде важко повернутися до квітневого максимуму вище за $90 за барель, коли геополітична напруженість була на піку», - зазначив ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd