Нафта дорожчає через напруженість на Близькому Сході

Ціни на нафту зростають на тлі напруженості, що зберігається на Близькому Сході.

Про це повідомляє enkorr.

В понеділок, 15 січня, вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $78,49 за барель, що на $0,2 (0,26%) вище, ніж на закриття попередніх торгів. У п'ятницю ці контракти здорожчали на $0,88 (1,1%), до $78,29 за барель.

Ф'ючерси на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли в ціні на $0,12 (0,17%), до $72,8 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $0,66 (0,9%), до $72,68 за барель.

У п'ятницю зростання ціни на Brent якоїсь миті перевищувало 4%, проте до кінця сесії становило лише 1,1%. За минулий тиждень Brent здешевшала на 0,6%, WTI - на 1,5%.

В суботу США завдали нового удару по Ємену у відповідь на пуск єменськими хуситами балістичної ракети по судноплавних шляхах у Червоному морі. За даними західних ЗМІ, удару було завдано по єдиній цілі - радару, який використовується хуситами.

У п'ятницю Штати й Велика Британія завдали цілої серії авіаударів по військових об'єктах, що належать хуситам у Ємені.

Коливання ринку показують, що трейдери не бачать серйозних ризиків скорочення видобутку нафти на Близькому Сході й постачання нафти з регіону через поточний конфлікт, пише Bloomberg.

Наразі ціни «не включають премію за геополітичний ризик, тому вартість Brent може піднятися вище за $80 за барель, якщо конфлікт на Близькому Сході продовжить наростати», зазначив портфельний керуючий Tortoise Capital Advisors Роб Таммел, слова якого наводить Market Watch.

«На цей час події в регіоні не впливають на обсяг пропозиції нафти на світовому ринку, - каже Уоррен Паттерсон, який відповідає за стратегію на сировинних ринках в ING Groep NV. - За відсутності перебоїв з постачаннями ситуація на нафтовому ринку залишається комфортною, незважаючи на близькосхідну напруженість».

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd