Ціни на нафту знизилися у вівторок, 7 січня, продовживши падіння на другу сесію поспіль після зростання минулого тижня, хоча занепокоєння щодо скорочення поставок з Росії та Ірану на тлі розширення санкцій Заходу зупинили втрати.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на Brent знизилися на 8 центів, або 0,1%, до 76,22 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 15 центів, або 0,19%, до 73,42 долара.
Обидва контрольні показники знизилися в понеділок після п’ятиденного зростання минулого тижня і встановилися на найвищих рівнях з жовтня в п’ятницю на тлі очікувань більшого фіскального стимулювання для пожвавлення економіки Китаю.
«Слабкість цього тижня, ймовірно, пов’язана з технічною корекцією, оскільки трейдери реагують на більш м’які економічні дані в усьому світі, що підриває оптимізм, який спостерігався раніше», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova, посилаючись на економічні новини зі США та Німеччини .
На ціни на нафту впливає також зростання пропозиції з країн, які не входять в ОПЕК, що в поєднанні зі слабким попитом з боку Китаю, як очікується, сприятиме забезпеченню ринку нафти цього року.
Цього тижня учасники ринку очікують на додаткові дані щодо грудневого звіту про заробітну плату в несільськогосподарському секторі США в п’ятницю, щоб дізнатися про політику процентних ставок у США та перспективи попиту на нафту.
Проте занепокоєння щодо скорочення поставок з росії та Ірану на тлі санкцій утримало ціни на нафту на нижньому рівні.
Невизначеність призвела до підвищення попиту на близькосхідну нафту, що відобразилося в лютневому підвищенні цін на нафту в Саудівській Аравії для Азії, що стало першим таким зростанням за три місяці.
Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США повідомила в понеділок, що за тиждень до 31 грудня фінансові менеджери підвищили свої чисті довгі позиції по ф’ючерсах і опціонах на нафту в США за тиждень до 31 грудня.