Ціни на нафту зменшилися в п'ятницю, 23 травня, четвертий день поспіль і очікують першого тижневого зниження за три тижні на тлі поновлення тиску на пропозицію через чергове можливе збільшення видобутку ОПЕК+ у липні.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зменшилися на 31 цент, або 0,5%, до 64,13 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate втратили 33 центи, або 0,5%, до 60,87 долара.
За тиждень ціна на нафту Brent зменшилася на 1,9%, а на нафту WTI – на 2,5% після двох тижнів збільшення.
У четвер обидва контракти досягли найнижчого рівня за понад тиждень після повідомлення Bloomberg News, що ОПЕК+ розглядає можливість ще одного значного збільшення видобутку на зустрічі 1 червня.
Збільшення видобутку на 411 тис. барелів на добу (б/д) у липні було серед обговорюваних варіантів, але остаточної угоди ще не досягнуто, йдеться у звіті з посиланням на делегатів.
«Ринок нафти знову перебуває під тиском, оскільки зростає гам навколо того, що ОПЕК+ робитиме зі своїми липневими рівнями видобутку», – написали аналітики ING у дослідницькій записці.
Вони очікують, що ОПЕК+ збільшить поставки на 411 тис. б/д у липні, і наразі прогнозують, що середня ціна на Brent у четвертому кварталі становитиме 59 доларів за барель.
ОПЕК+, до якої входять Організація країн-експортерів нафти та її союзники, домовилася збільшити видобуток майже на 1 мільйон барелів на добу у квітні, травні та червні.
Попутний вітер у постачанні компенсував хвилювання, викликане на початку цього тижня повідомленням про те, що Ізраїль готується до удару по іранських ядерних об'єктах, а також новими санкціями, оголошеними ЄС та Великою Британією щодо торгівлі нафтою з Росією.
Значне зростання вартості сирої нафти в США також вплинуло на ціни.
Оскільки трейдери готуються до напливу збільшення пропозиції з боку ОПЕК+ у найближчі місяці, попит на сиру нафту в США на зберігання різко зріс за останні тижні до рівнів, подібних до пандемії COVID-19, згідно з даними брокера зі зберігання The Tank Tiger.
У п'ятницю ринок стежитиме за даними Baker Hughes щодо кількості нафтогазових бурових установок у США, які використовуються як індикатор майбутніх поставок.
Ринок також уважно стежить за переговорами між США та Іраном щодо ядерної програми, які можуть визначити майбутні постачання іранської нафти. П'ятий раунд переговорів відбудеться в Римі у п'ятницю.