Нафта дешевшає після дводенного ралі: скільки дають за барель Brent та WTI у п’ятницю

Нафта дешевшає після дводенного ралі: за барель Brent у п’ятницю вранці дають трохи більше $95, тоді як ціна WTI впала нижче $90.

Озвучено серйозні причини подорожчання нафти – AgroNews

19 серпня (станом на 10:30) еталонні марки нафти подешевшали в межах 1,45%: вартість Brent вранці у п’ятницю становить $95,18, тоді як WTI торгується на рівні $89,20 за барель.

Ціни на нафту впали після дводенного ралі: трейдери зіставили побоювання щодо зниження попиту на пальне на тлі падіння світової економіки з очікуваннями скорочення поставок до кінця року.

За останній тиждень запаси сировини в Сполучених Штатах різко зменшилися: країна експортувала рекордні 5 млн б/д, а нафтовики зіткнулися з високим попитом з боку країн ЄС, які шукають альтернативу російській сировині.

Так, зберігаючи запаси на низькому рівні, американські НПЗ націлені на продовження роботи протягом цього кварталу «на повну потужність»: виробники відклали у бік побоювання щодо рецесії та падіння роздрібних цін, щоб постачати більше палива.

Згідно з прогнозом Управління енергетичної інформації США, до кінця поточного року вартість нафти марки Brent досягне $105, тоді як у 2023 році за барель північноморської сировини даватимуть $95. Якщо ж наступного року нафтові котирування продовжать знижуватися, західні країни отримають ще більше важелів тиску на рф.

Крім того, на вартість сировини значною мірою впливатиме стан світової економіки. Як прогнозують стратеги Citigroup, якщо рецесія досягне світових масштабів, а економіка КНР продовжить падати, ціни на «чорне золото» можуть опуститися аж до $65 за барель.

Нагадаємо, Saudi Aramco готова піти на збільшення видобутку сировини до максимальної потужності 12 млн б/д, якщо про це попросить уряд Саудівської Аравії.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd