Нафта дешевшає після істотного зростання цін за підсумками попередніх торгів

Нафта сьогодні дешевшає після досить сильного зростання за підсумками попередніх торгів.

Опубліковані в п'ятницю в США дані вказали на збереження високого рівня інфляції в країні. Це може підштовхнути Федеральну резервну систему до більш значного підйому процентних ставок, що матиме негативний вплив на американську економіку. Рецесія, своєю чергою, призведе до скорочення попиту на паливо, зазначають аналітики.

Котирування квітневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 7:06 кч знизилися на $0,28 (0,34%) і становили $82,88 за барель. У п'ятницю ці контракти подорожчали на $0,95 (на 1,2%) - до $83,16 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту сорту WTI на квітень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася вранці на $0,16 (0,21%) - до $76,16 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість контрактів збільшилася на $0,93 (на 1,2%) і становила $76,32.

За весь минулий тиждень нафта Brent додала в ціні 0,2%, WTI - 0,3%.

Індекс споживчих цін (індекс PCE) у США в січні збільшився на 0,6% відносно попереднього місяця - максимальний приріст за півроку, а в річному вираженні підвищився на 5,4%, повідомило міністерство торгівлі в п'ятницю. У грудні він піднявся на 0,2% і 5,3% відповідно.

Індекс PCE Core, який не враховує вартість продуктів харчування та енергоресурсів, збільшився на 0,6% за місяць (у грудні - на 0,4%). У річному вираженні зростання індикатора, який уважно відстежує Федеральна резервна система під час оцінки ризиків інфляції, прискорилося до 4,7% порівняно з 4,6% у грудні. При цьому аналітики очікували менш значного підйому - на 0,4% і 4,3% відповідно.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd