Нафта дешевшає на тлі збільшення запасів у США

Ціни на нафту знижуються в четвер, 21 грудня, після зростання за підсумками трьох сесій поспіль через проблеми з транспортуванням енергоресурсів Червоним морем унаслідок атак єменських хуситів на морські судна.

Про це повідомляє enkorr.

Лютневі ф'ючерси на Brent подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $0,39 (0,49%), до $79,31 за барель. У середу Brent здорожчала на $0,47 (0,6%), до $79,7 за барель.

Лютневі ф'ючерси на WTI знизилися в ціні на Нью-Йоркській товарній біржі NYMEX на $0,42 (0,57%), до $73,8 за барель. За попередню сесію контракт здорожчав на $0,28 (0,4%), до $74,22 за барель.

Ринок коригується після оприлюднення даних Міненерго США, які показали збільшення як запасів нафти в країні, так і обсягів її видобутку. За цими даними, комерційні запаси нафти в Штатах минулого тижня збільшилися на 2,909 млн барелів, бензину – на 2,71 млн барелів, дистилятів – на 1,485 млн барелів.

Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігають нафту, що торгується на Nymex, зросли за підсумками тижня на 1,686 млн барелів. Видобуток нафти в США досяг рекордних 13,3 млн барелів на добу (б/д), збільшившись на 200 тис. б/д порівняно з попереднім тижнем. Обсяг видобутку був на 1,2 млн б/д вищим, ніж роком раніше, повідомило Міненерго країни.

«Ми бачимо серйозну напруженість на ринку на цю мить, – зазначає аналітик Mizuho Bank Вішну Варатан. – Є ситуація в Червоному морі, але також є рекордні обсяги видобутку в США й сигнали того, що ОПЕК втрачає контроль над дисципліною з дотримання квот».

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd