Нафта дешевшає на 1 долар через спалах коронавірусу в Китаї та зміцнення долара

Ціни на нафту впали в понеділок через зміцнення долара США, тоді як зростання кількості випадків захворювання на коронавірус в Китаї зруйнувало надії на швидке відновлення економіки для найбільшого у світі імпортера нафти.

За місяць українська нафта подорожчала майже на 6% | Українська Енергетика

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,01 долара, або 1,1%, до 94,98 долара за барель на 10:30 за Грінвічем після зростання на 1,1% у п'ятницю. Ф'ючерси на нафту WTI впали на 1,11 долара, або 1,3%, до 87,85 долара після зростання на 2,9% у п'ятницю.

"Схоже, що сила долара США чинить тиск на нафту і ширший комплекс сировинних товарів сьогодні вдень", - сказав Уоррен Паттерсон, голова відділу стратегії сировинних товарів в ING.

«Можливо також є елемент, через який ринок трохи випередив себе в п'ятницю після ослаблення карантинних заходів у Китаї, пов'язаних з COVID».

Ціни на сировинні товари зросли в п'ятницю після того, як Національна комісія охорони здоров'я Китаю скоригувала свої заходи щодо профілактики та контролю COVID, щоб скоротити час карантину для близьких контактів мандрівників, що захворіли та прибувають.

Але кількість випадків COVID-19 у Китаї зросла на вихідних, а Пекін та інші великі міста у понеділок повідомили про рекордні зараження.

Попит Китаю на нафту з боку найбільшого експортера Саудівської Аравії також залишався слабким, оскільки у грудні кілька нафтопереробних заводів попросили скоротити обсяг видобутку нафти.

Окремо міністр фінансів США Джанет Йєллен у п'ятницю заявила, що Індія може продовжувати купувати стільки російської нафти, скільки захоче, у тому числі за цінами вище встановленого G7 механізму обмеження цін, якщо вона триматиметься подалі від західних страхових, фінансових та морських послуг, пов'язаних з кришка.

Також тиск на нафту чинить зміцнення долара після коментарів глави Федеральної резервної системи США Крістофера Уоллера, який заявив у неділю, що ФРС може розглянути питання про уповільнення темпів підвищення ставок на своєму наступному засіданні, але це не слід розглядати як пом'якшення її зобов'язань щодо нижчої інфляції.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd