Нафта дешевшає більш ніж на 2 долари за барель, оскільки протести в Китаї проти ковідних обмежень підживлюють побоювання щодо попиту

Ф'ючерси на нафту впали більш ніж на 2 долари за барель у понеділок, при цьому WTI досягла 11-місячного мінімуму, оскільки протести в Китаї, щодо суворих обмежень COVID-19, посилили побоювання з приводу попиту.

Нафта дешевшає після різкого падіння цін до мінімумів вересня - KyivPost -  Ukraine's Global Voice

Нафта марки Brent подешевшала на 2,16 долара, або 2,6%, до 81,47 долара за барель о 02:30 за Гринвічем після падіння до 81,16 долара на початку сесії - найнижчого рівня з 11 січня.

Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 2,08 долара, або 2,7%, до 74,20 долара за барель. Раніше він упав до 73,82 долара - найнижчого рівня з 27 грудня 2021 року.

Обидва еталони, які минулого тижня досягли 10-місячного мінімуму, знижувалися три тижні поспіль. Brent завершила останній тиждень зниженням на 4,6%, а WTI впала на 4,7%.

«Крім зростаючих побоювань щодо більш слабкого попиту на паливо в Китаї через сплеск випадків захворювання на COVID-19, політична невизначеність, викликана рідкісними протестами проти жорстких обмежень уряду в Шанхаї, викликала продажі», - сказав Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер з досліджень у Nissan Securities.

Очікується, що торговий діапазон WTI впаде до 70-75 доларів, сказав він, додавши, що ринок може залишатися волатильним залежно від результатів зустрічі ОПЕК+ та обмеження цін на російську нафту.

Китай, найбільший у світі імпортер нафти, дотримується політики президента Сі Цзіньпіна щодо боротьби з COVID-19, навіть незважаючи на те, що більша частина світу зняла більшість обмежень.

Сотні демонстрантів та поліції зіткнулися в Шанхаї в неділю ввечері, коли протести проти суворих обмежень у Китаї спалахнули третій день і поширилися на кілька міст після смертельної пожежі крайнього заходу країни.

Хвиля громадянської непокори в материковому Китаї безпрецедентна з того часу, як Сі прийшов до влади десять років тому, оскільки майже через три роки після початку пандемії зростає розчарування щодо його політики нульового рівня COVID.

"Ведмежі настрої на ринку нафти зростають через зростаюче занепокоєння з приводу попиту в Китаї і відсутності чітких сигналів від виробників нафти про подальше скорочення видобутку", - сказав Тецу Еморі, генеральний директор Emori Fund Management Inc.

"Якщо ОПЕК+ не домовиться про подальше скорочення квоти на видобуток або якщо Сполучені Штати не вживуть заходів для поповнення своїх стратегічних запасів нафти, ціни на нафту можуть піти далі вниз", - сказав він.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники, відома як ОПЕК+, зберуться 4 грудня.

У жовтні ОПЕК+ погодилася скоротити свій видобуток на 2 млн. барелів на добу до 2023 року.

Наступне засідання ОПЕК+ враховуватиме стан та баланс ринку, повідомило у суботу державне інформаційне агентство Іраку Саадун Мохсен, високопосадовець державної компанії зі збуту нафти SOMO.

Інвестори також звернули увагу на плани Заходу щодо встановлення стелі цін на російську нафту.

Дипломати «Великої сімки» (G7) та Європейського союзу обговорюють обмеження цін на російську нафту в діапазоні від 65 до 70 доларів за барель з метою обмеження доходів для фінансування військового наступу москви в Україні без порушення світових нафтових ринків.

Але зустріч представників уряду Європейського Союзу, яка запланована на вечір 25 листопада для обговорення цього питання, була скасована, заявили дипломати ЄС. У четвер думки урядів ЄС розділилися у думках щодо рівня, на якому можна обмежити ціни на російську нафту.

Обмеження цін має набути чинності 5 грудня, коли набуде чинності заборона ЄС на російську нафту.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd