Нафта дешевшає більш ніж на $1 за барель через проблеми з попитом у Китаї

Ціни на нафту впали більш ніж на 1 долар за барель у вівторок, оскільки зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 у Китаї відновило побоювання з приводу зниження споживання палива найбільшим у світі імпортером нафти.

Bloomberg: нафта по $100 завдасть подвійного удару по світовій економіці |  Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,07 долара, або 1,15%, до 92,07 долара за барель до 10:05 за Гринвічем після падіння на 3% у понеділок.

Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 1,25 долара, або 1,46%, до 84,62 долара після падіння на 3,5% на попередній сесії.

Інвестори вітали заяви Китаю минулого тижня про те, що він зменшить вплив суворої політики нульового рівня COVID, щоб стимулювати економічну активність та попит на енергію, але аналітики заявили, що блокування та зростання числа випадків захворювання, як і раніше, є ключовим ризиком зниження.

"Зростання випадків захворювання COVID у Пекіні та інших містах послужило нам нагадуванням про те, що зміна траєкторії зростання економіки та попиту на нафту в найбільшому у світі імпортері нафти далеко не неминуча", - сказав Тамас Варга з нафтового брокера PVM.

У вівторок кількість випадків захворювання на COVID у країні продовжила зростати, у тому числі в столиці Пекіні, а зростання промислового виробництва в країні сповільнилося.

Інвестиційний банк JPMorgan) у вівторок знизив квартальні і річні прогнози економічного зростання в Китаї через обмеження, що продовжуються в країні, пов'язаних з COVID.

Тим часом Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) вп'яте з квітня знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту на 2022 рік, пославшись на економічні проблеми, що ростуть, включаючи високу інфляцію і зростання відсоткових ставок.

Проте побоювання щодо обмежених поставок цієї зими продовжували підтримувати ціни на нафту. Ембарго Європейського Союзу на російську нафту має розпочатися 5 грудня. За забороною піде припинення імпорту нафтопродуктів у лютому.

Міжнародне енергетичне агентство заявило у вівторок, що заборона ЄС на морське перевезення російської нафти означає необхідність заміни 1,1 млн. барелів на добу.

У подальших новинах очікується, що запаси сирої нафти в США впадуть приблизно на 300 000 барелів за тиждень до 11 листопада, як показало опитування Reuters у понеділок.

Опитування було проведено перед звітами Американського інституту нафти, які мають бути опубліковані о 16.30. ET (21:30 за Грінвічем) у вівторок та Управління енергетичної інформації (EIA) у середу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd