Нафта дешевшає 6 вересня через символічне скорочення видобутку ОПЕК+

Ціни на нафту впали на початку вівторка, скоротивши зростання на 3% на попередній сесії, оскільки угода ОПЕК+ про скорочення видобутку на 100 000 барелів на день у жовтні розглядалася як значною мірою символічний крок, покликаний зупинити недавнє падіння ринку.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 33 центи, або 0,3%, до 95,44 долара за барель о 00:54 за Грінвічем.

Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли з понеділка до 89,13 долара за барель і зросли на 2,26 долара, або 2,6% порівняно із закриттям п'ятниці. У понеділок у святковий день Дня праці в США розрахунків не було.

Організація країн-експортерів нафти та союзники на чолі з росією, об'єднані під назвою ОПЕК+, вирішили скасувати збільшення на 100 000 барелів на добу у вересні після того, як провідний виробник Саудівська Аравія та інші члени висловили стурбованість з приводу падіння цін з червня, на обмежену пропозицію.

Аналітики, які не чекали на угоду навіть після того, як Саудівська Аравія заявила, що хоче підтримати ціни, сказали, що скорочення було в основному символічним, враховуючи, що ОПЕК+ не змогла виконати своїх виробничих планів.

"Цей крок показує, що вони, як і раніше, серйозно ставляться до підтримки цін, незважаючи на те, що скорочення мало вплине на динаміку попиту та пропозиції в короткостроковій перспективі", - зазначають аналітики ANZ Research.

Ще більше підтримуючи ціни, глава зовнішньополітичного відомства Європейського союзу заявив, що він менше сподівається на швидке досягнення угоди про поновлення ядерної угоди з Іраном, що затримає повернення на ринок близько 1 млн. барелів іранської нафти на добу.

Старший економіст Westpac Джастін Смірк сказав, що повернення іранської нафти, ймовірно, просто компенсує втрату видобутку з росії, тому збільшення постачання навряд чи змінить ситуацію.

Він сказав, що ОПЕК+ має бути задоволена тим, що нафта тримається на рівні близько 90 доларів за барель.

«Ви маєте шоки зростання, підвищення ставок і сильний долар США, а ціни не впали у значному сенсі, що відображає напружений ринок. Я не розумію, чому ОПЕК захоче це змінити», - сказав Смирк.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd