Нафта дешевшає 30 серпня, оскільки очікується, що інфляція вплине на попит на пальне

Ціни на нафту знизилися у вівторок, звівши нанівець деякі досягнення попередньої сесії, оскільки ринок побоювався, що більш агресивне підвищення процентних ставок центральними банками може призвести до уповільнення світової економіки та зниження попиту на пальне.

Російська нафта впала в ціні до рівня 1999 року та стала дешевшою за мазут  - Новинарня

Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у жовтні впали на 81 цент, або 0,7%, до 104,28 долара за барель до 03:59 за Грінвічем після зростання на 4,1% у понеділок, що стало найбільшим зростанням більш як за місяць.

Жовтневий контракт спливає в середу, а активніший листопадовий контракт коштував 102,33 долара, знизившись на 0,6%.

Американська нафта марки West Texas Intermediate торгувалася по 96,68 долара за барель, знизившись на 33 центи, або 0,3% після зростання на 4,2% на попередній сесії.

Інфляція в багатьох найбільших економіках світу наближається до двозначної цифри, рівня якого не було майже півстоліття, що може спонукати центральні банки в Сполучених Штатах і Європі вдатися до більш агресивного підвищення процентних ставок.

"Апетит до ризику знизився через очікування того, що Федеральна резервна система продовжить підвищувати процентні ставки... Падіння цін на природний газ у Європі також додає невизначеності до картини енергетичної кризи", - кажуть аналітики Haitong Futures.

Крім того, на ціни вплинуло те, що видобуток нафти в Росії перевищив очікування, заявив у понеділок голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Але він сказав, що Москві все важче підтримуватиме виробництво, оскільки західні санкції починають діяти.

Країни-члени МЕА можуть звільнити більше нафти зі стратегічних запасів нафти (SPR), якщо вважатимуть це за необхідне, коли діюча схема закінчиться, сказав глава агентства.

Проте політичне насильство у понеділок увечері в Іраку, другому за величиною виробника ОПЕК, підтримало ціни.

Урядові сили безпеки та ополченці, лояльні шиїтському священнослужителю Муктаді ас-Садру, зіткнулися навколо Зеленої зони, в якій розташовані штаб-квартира уряду та посольства в столиці Багдаді, вбивши 20 осіб у ході тривалої суперечки щодо формування нового уряду. рік.

«Як великий експортер нафти з видобутком понад 4 мільйони барелів на день, внутрішня ситуація (Іраку) не менш впливає на ціни на нафту, ніж Іран», - кажуть аналітики Haitong.

Деяку підтримку цін також надає обмежену пропозицію. Саудівська Аравія, провідний виробник в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), минулого тижня порушила питання можливості скорочення видобутку, що, за словами джерел, може збігтися зі збільшенням поставок з Ірану, якщо він укласти ядерну угоду із Заходом.

ОПЕК+, до якої входять ОПЕК, Росія та союзні виробники, зустрінеться, щоб визначити політику 5 вересня.

Американський інститут нафти, галузева група, має опублікувати дані про запаси сирої нафти у США у вівторок, а Управління енергетичної інформації, статистичний підрозділ Міністерства енергетики США опублікує у середу.

Попереднє опитування Reuters показало, що запаси сирої нафти в США, ймовірно, скоротилися на 600 000 барелів, а запаси дистилятів та бензину також скоротилися.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd