Нацбанк збільшив чистий продаж валюти за тиждень на 300 млн грн

Чистий продаж доларів Національним банком цього тижня підскочив до $862,5 млн з $544 млн тижнем раніше. Востаннє НБУ продавав більше у перший тиждень після переходу до керованої гнучкості курсу на початку жовтня.

Про це свідчать дані регулятора.

За результатами тижня курс гривні на міжбанку ослаб на 28 копійок – до 37,0211 грн/$1, при цьому зниження курсу відбувалося у понеділок-середу, тоді як у четвер-п'ятницю він був відносно стабільним.

Глава НБУ Андрій Пишний пояснив зростання попиту на валюту та рух курсу традиційним сезонним фактором наприкінці року. "Наразі ми є свідками вже звичайного у довоєнний час для нас процесу сезонності, коли під кінець року потреба у валюті зростає. Відбувається освоєння тих витрат, які накопичуються протягом року. Зазвичай їх не встигають реалізовувати", – казав він.

У той же час порівняно з фіксованим курсом 36,5686 грн/$1, який Нацбанк утримував з кінця липня 2022 року до 3 жовтня цього року, зараз гривня коштує лише на 1,2% дешевше.

Курс на готівковому ринку цього тижня повторював рух на міжбанку, проте не з таким розмахом, у результаті за підсумками тижня гривня на ньому ослабла лише приблизно на 17 копійок – до 37,55 грн/$1, а спред між курсами двох ринків знову звузився.

Як повідомлялося, чистий продаж Нацбанку в листопаді знизився до $2,46 млрд з $3,34 млрд у жовтні і $2,69 млрд у вересні. Проте скорочення зовнішнього фінансування до $2,04 млрд призвело до зменшення міжнародних резервів четвертий місяць поспіль – на $187,8 млн, до $38,78 млрд.

Загалом із початку цього року Нацбанк придбав на ринку $217,9 млн, тоді як продав $26,95 млрд.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd