Нацбанк запросив техдопомогу МВФ щодо віртуальних активів та цифрових технологій

Національний банк України до роботи з Міжнародним валютним фондом запросив окремий блок технічної допомоги, пов’язаний із віртуальними активами та цифровими технологіями.

Про це повідомив очільник регулятора Андрій Пишний.

"Також реформуємо нагляд для посилення аналітичної складової та об’єднання експертизи, у тому числі щодо технологічних питань та AML (anti money loundering)", – сказав він в інтерв'ю агентству.

Пишний також повідомив, що Україна запустила один із прогресивних механізмів тестування рішень, спрямованих на впровадження цифрових технологій, роботи з віртуальними активами та інноваційних фінтех розробок – так звану регуляторну пісочницю, подібно до того, як це функціонує в Сінгапурі, Великій Британії, Швейцарії, США.

"Це дозволить тестувати рішення при обмеженій кількості користувачів, контролюючи ризики, відпрацьовуючи технологічні та регуляторні моделі. Доопрацьовувати, і ті з них, які підтвердять життєздатність та відповідність, будуть випускатися досить швидко на ринок", – пояснив голова НБУ.

Він також зазначив, що за останні пів року провів декілька предметних зустрічей з міністром цифрових технологій Михайлом Федоровим. "Ми проходимося по всьому цифровому порядку денному: починаючи від е-резидентства і закінчуючи віртуальними активами. Практично по кожному з пунктів у нас є розуміння, що ми робимо, що із запропонованого "полетить", а що вимагає доопрацювання, а іноді й переосмислення", – указав Пишний.

У зв'язку з цим він запевнив, що Україна не відстане від технологічного прогресу у фінансовому секторі через війну.

Зокрема він повідомив, що на Весняних зборах МВФ і Світового банку у Вашингтоні українську "Дію" згадували чи не на кожній зустрічі високого рівня. Зокрема, під час зустрічі зі Світовим банком його віцепрезидентка Анна Бьєрде заявила, що банк бачить можливість використання цифрової платформи "Дія", щоб посилити спроможність у питаннях, пов'язаних із підтримкою малого та середнього бізнесу.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd