Нацбанк схвалив концепцію зміни регулювання факторингу

Національний банк України фіналізував та схвалив Концепцію реформування регулювання факторингу в Україні.

Про це йдеться на сайті регулятора, передає Financial Club.

Ця концепція була доопрацьована за результатами громадського обговорення, яке стартувало 7 лютого. У межах громадського обговорення Національний банк отримав пропозиції від міжнародних організацій та представників ринку, які були опрацьовані під час підготовки остаточної редакції концепції. Концепцією передбачені наступні основні напрями змін:

– розмежування регулювання торгового факторингу та операцій з фінансовою заборгованістю. Водночас діяльність компаній, які надають послуги з відступлення права вимоги за договорами про споживчий кредит, здійснюватиметься в межах ліцензії на діяльність фінансової компанії. Така ліцензія передбачає право надавати кошти у кредит і буде несумісною з наданням послуг торгового факторингу;

– імплементація в законодавство України положень модельного закону Міжнародного інституту з уніфікації приватного права про факторинг, що наблизить український факторинг до кращих міжнародних відповідників;

– запровадження державної реєстрації відступлення права вимоги, що з-поміж іншого дасть змогу знизити ризик шахрайства під час здійснення факторингової діяльності та сприятиме прозорості ринку факторингу.

На основі концепції Національний банк планує розробити проєкт законодавчих пропозицій із комплексним урахуванням інтересів і потреб учасників ринку факторингу для подальшого передавання суб’єктам законодавчої ініціативи для розгляду.

Нагадаємо, один з найбільших світових фінансових холдингів J.P. Morgan та Європейський дочірній підрозділ консалтингової компанії Alvarez & Marsal спільно з "Укрфінжитло" розвиватимуть іпотечне кредитування в Україні.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd