Нацбанк пом’якшив вимоги до невеликих обмінних пунктів

Національний банк пом’якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанківських фінансових установ, що здійснюють незначні за обсягами валютні операції.

Новини Львова: Валюту продаватимуть під відеоспостереженням, а курси її  купівлі-продажу будуть у касі обмінника

Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв’язку, що отримали ліцензію НБУ на здійснення торгівлі валютними цінностями та/або ліцензію на здійснення валютних операцій, їх структурних та відокремлених підрозділів, розташованих на території України, які здійснюють операції, що передбачають використання готівки в національній та/або іноземних валютах на середньоденну суму до 20 мінімальних заробітних плат (134 тис. грн).

З 21 січня вони можуть самостійно визначати необхідність облаштування приміщень засобами охоронного призначення (фізичної та технічної охорони); облаштування приміщень системами відеоспостереження охоронного призначення; необхідність застосування сховища/сейфа для зберігання цінностей.

Також небанківські установи можуть використовувати сейфи І класу опору для зберігання готівки та/або інших цінностей в обсязі, що не перевищує середньоденний показник у 500 мінімальних заробітних плат.

Відповідні норми містить постанова НБУ від 17 січня № 4 "Про затвердження Зміни до Правил з організації захисту приміщень небанківських установ в Україні", що набрала чинності з 21 січня.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd