Нацбанк отримав 31,6 млрд грн прибутку

Рада Національного банку затвердила консолідовану фінансову звітність НБУ за 2021 рік.

НБУ оставил неизменной учетную ставку - Финансовый клуб

Ця звітність була підтверджена аудиторською фірмою ТОВ “Ернст енд Янг Аудиторські послуги”.

За підсумками 2021 року прибуток до розподілу Національного банку становив 31,6 млрд грн.

Про це повідомили в пресслужбі НБУ.

«Ця сума традиційно частково спрямована до державного бюджету України, а частково – до загальних резервів Національного банку», – зазначили в НБУ.

На відміну від попередніх років у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України Нацбанк перерахував до держбюджету частину прибутку до розподілу в сумі 18,8 млрд грн ще 24 лютого, тобто до підтвердження зовнішнім аудитором та затвердження Радою НБУ консолідованої фінансової звітності за 2021 рік.

Решта прибутку до розподілу – 12,8 млрд грн – згідно з вимогами закону "Про Національний банк України" була спрямована на збільшення загальних резервів Національного банку, які мають становити 10% від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань НБУ.

Адміністративні витрати Національного банку, витрати на утримання персоналу та витрати, пов’язані з виготовленням банкнот, монет та іншої продукції у 2021 році становили 5,8 млрд грн (у 2020 році – 4,6 млрд грн).

Основний вплив на фінансовий результат Національного банку мали:

– процентні доходи і витрати, чиста сума яких за підсумками 2021 року становила 28,8 млрд грн, що на 88,2% більше ніж у 2020 році, переважно за рахунок зростання доходів за ОВДП;

– від’ємна переоцінка фінансових інструментів у зв’язку зі зміною офіційного валютного курсу та їх справедливої вартості в розмірі 23,4 млрд грн.

Зменшення розміру власного капіталу НБУ у 2021 році з 184,9 млрд грн до 166,9 млрд грн (або на 9,8%) відбулося за рахунок зменшення резервів переоцінки, що зумовлене переважно зміцненням гривні.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd