Нацбанк не зменшуватиме дохідність депозитних сертифікатів

НБУ розглянув потенційну можливість такого кроку, аналізуючи способи підвищити інтерес банків до вкладення в ОВДП, а не в депсертифікати НБУ, але вважає такий потенційний крок непотрібним та, навіть, шкідливим.

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25% — Фiнансовий клуб

“В пакеті заходів немає зниження ставок за депозитними сертифікатами за операціями Національного банку”, – зазначив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Зараз НБУ платить за депозитними сертифікатами овернайт 23% річних, а Мінфін за короткими та довгими ОВДП – від 14% до 19,5% річних.

Рекордний профіцит ліквідності на 8 грудня становив 381 млрд грн.

“Ми багато часу приділили аналізу цього питання. Наскільки такий захід може бути потужний в контексті стимулювання банків. І, насправді, і міжнародний досвід, і наші висновки говорять про те, що результати можуть бути абсолютно протилежними, оскільки зниження ставок за депозитними сертифікатами за операціями НБУ буде приводити до пом'якшення монетарних умов в умовах високих інфляційних і курсових очікувань. Це може призвести до додаткового їх розбалансування”, – заявив Сергій Ніколайчук.

Як наслідок, ставки за ОВДП можуть не збільшитися, а впасти, попри інфляцію, яка рухається до 30% р/р.

“І в цих умовах це може зробити ставки дохідності за державними цінними паперами ще нижчими в реальному вимірі.

Сергій Ніколайчук навів приклад Туреччини.

“В Туреччині центральний банк дотримується саме такого підходу: знижує свої процентні ставки і це не дуже спонукає комерційні банки до вкладень в державні цінні папери. І центральному банку потрібно застосовувати низку адміністративних заходів, щоб підштовхнути комерційні банки до цього. Результати для монетарної сфери не зовсім лягають в ті цілі, які переслідує Національний банк України в монетарній сфері”, – сказав він.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd