Нацбанк нівелював вплив падіння вартості ОВДП на рефінансування банків

Національний банк змінив порядок розрахунку вартості пулу активів у заставі за кредитами рефінансування.

Правління НБУ ухвалило рішення про часткову зміну розподілу вертикалей  підпорядкування

На період дії воєнного стану НБУ затвердив новий порядок розрахунку вартості пулу активів, переданого банком у заставу за кредитами рефінансування та за кредитами овернайт.

Нова формула дозволить розраховувати вартість пулу активів із застосуванням номінальної вартості цінних паперів, що входять до складу пулу активів, під заставу яких отримано рефінансування чи кредити овернайт до 19 вересня включно. Тоді як для рефінансування з 20 вересня вартість пулу активів буде розрахована із застосуванням справедливої вартості цінних паперів.

За оцінками НБУ, відповідні зміни дадуть змогу мінімізувати негативні наслідки, пов'язані зі зменшенням справедливої вартості ОВДП у пулах банків, та сформують сприятливі умови для підтримання належного рівня ліквідності банківської системи.

З 8 серпня банки можуть продавати на ринку ОВДП, що збільшило їх дохідність і зменшило вартість пулу поточного забезпечення за портфелями рефінансування.

Оновлений порядок застосовуватиметься до банків, що виконують умови генерального кредитного договору, а також не мають простроченої заборгованості за всіма кредитами, наданими Національним банком та за нарахованими за ними процентами.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd