Нацбанк може зобов’язати банки формувати частину резервів за рахунок ОВДП

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість формування обов’язкових резервів для банків за рахунок облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

Самые прибыльные банки за первое полугодие — Минфин

Про це голова правління НБУ Андрій Пишний заявив в інтерв`ю Forbes.

"Ми розглядаємо опцію, повʼязану з обовʼязковими резервами. Це може стати стимулом зацікавленості банків у фінансуванні через ОВДП. МВФ чітко заявив – Україна повинна максимально використати всі можливі внутрішні джерела", – сказав Пишний.

"У межах домовленостей (з МВФ, – ред.), які ми досягли на рівні персоналу, ця опція нам доступна. Ситуація, в якій ми опинилися, не має аналогів. Я розумію, що ОВДП в обовʼязкових резервах – це відхід від тих позицій, на яких стояв НБУ раніше. Але ринкові відносини під час війни, скажімо так, отримали свою специфіку", – додав голова НБУ.

Він зауважив, такий крок має мотивувати банки вкладати в ОВДП частину коштів, які сьогодні зберігаються на депозитних сертифікатах.

"Ми бачимо рівень ліквідності, бізнес-моделі та стратегії банків. До чогось ставимось із розумінням, але до деяких стратегій є питання. Наприклад, коли депозитні сертифікати певними банками розглядаються як інструменти строкового розміщення ресурсів. Це своєрідна мімікрія", – сказав голова НБУ.

"Наприклад, банки, особливо державні, мають колосальний притік ліквідності, практично не займаючись маркетингом. Це робить їх до певної міри "ледачими". Депсертифікати не мають розглядатися як основа побудови бізнес-стратегії", – зазначив Пишний.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd