На американських біржах у четвер стався рекордний обвал з початку року. Індекс Dow Jones впав на 1120 пунктів, або на 3,12%, індекс S&P 500 – на 3,57%, Nasdaq Composite – на 4,99%.
На цьому тлі дохідність 10-річних держоблігацій США вперше з 2018 року перевищила 3%, повідомляє CNN.
Стрімке падіння на біржах сталося через день після того, як Федеральна резервна система рекордно підняла ключову ставку на 0,5 в.п. до діапазону 0,75-1%.
У ФРС підкреслюють, що інфляція у США лишається високою, на рівні 8,5%, а це відображає дисбаланс попиту та пропозиції внаслідок пандемії, підвищення цін на енергоносії та більш широким ціновим тиском.
Трейдери спочатку позитивно відреагували на рішення ФРС і фондовий ринок у середу зріс на понад 3%, але вже наступного дня настрої на фондовому ринку кардинально змінились. Інвестори побоюються, що боротьба з інфляцією може призвести до рецесії у США.
Зростання кредитних ставок уже впливає на ринок житла в США, де ціни значно виросли під час пандемії. Середня фіксована ставка по 30-річній іпотеці підскочила до найвищого рівня з 2009 року – 5,27%.
Нагадаємо, ФРС вирішила з 1 червня активніше згортати антикризову програму та почати скорочувати свій портфель казначейських та інших цінних паперів, емітованих федеральними агентствами чи компаніями.