МВФ виділить додаткове екстрене фінансування для України, – Рашкован

Неформальна рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) 12 вересня відкрила можливість для отримання Україною додаткових коштів у рамках інструменту швидкого фінансування (RFI).

Международный валютный фонд (МВФ, International Monetary Fund, IMF) —  Финансовый журнал ForTrader.org

Про це заявив заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован.

"Упевнений, що Україна отримає (ці кошти, – ред.) менше, ніж за місяць", – сказав він.

Водночас Рашкован висловив упевненість, що МВФ надасть Україні додаткове фінансування і за іншими програмами.

Він нагадав, що МВФ 9 березня затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках RFI і наступного дня перерахував ці гроші країні.

Раніше Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський та директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у вівторок обговорили перспективи фінансової співпраці.

Як повідомлялось, на початку серпня Україна подала офіційну пропозицію Міжнародному валютному фонду (МВФ) про започаткування нової спеціальної програми фінансування.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко раніше зазначав, Україна хоче до кінця року укласти угоду з МВФ на суму $15-20 млрд на термін до двох-трьох років у формі угоди Stand-by (SBA) або механізму розширеного фінансування (EFF).

Така програма може стати другою за величиною позикою від МВФ після Аргентини.Шевченко зазначив, що нова програма має передбачати заходи, які допоможуть стабілізувати економіку. Це могло б забезпечити повернення до довоєнних умов, зокрема гнучкого обмінного курсу, відсутності обмежень на валютному ринку, зменшення непрацюючих кредитів у банківському секторі та збалансованої фіскальної політики.

У березні МВФ схвалив екстрене фінансування України в розмірі $1,4 млрд у межах інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити термінові потреби у видатках і пом’якшити наслідки війни.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd