МВФ допоможе зібрати Україні $15 млрд на три місяці, щоб покрити дефіцит бюджету

Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підтримкою у покритті фінансового дефіциту для підтримки економіки у розмірі $5 млрд на місяць на найближчі три місяці.

МВФ прогнозує збільшення держборгу України цьогоріч до 86,2% ВВП МВФ допоможе у зборі цих коштів. Про це повідомила директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва.

«Першочерговим завданням є забезпечення підтримки для заповнення фінансового дефіциту в Україні протягом наступних трьох місяців», — сказала вона на пресконференції у Вашингтоні 20 квітня.

Крісталіна Георгієва також наголосила, що ці $5 млрд призначені для підтримки функціонування економіки, а не для задоволення потреб України у відновленні, які будуть величезними.

Вона нагадала, що Фонд створив і адмініструватиме спеціальний адміністративний рахунок для спрямування грошей країн-донорів на допомогу Україні. «У нас вже є один вклад на цей рахунок, й інші можуть зробити свій внесок. Чекаємо з нетерпінням», — додала Георгієва.

Таке велике фінансування для України є важливим зі зрозумілих причин: більша частина економіки не працює. Фонд прогнозує близько 35% спад ВВП цього року.

«І тому заповнити цю фінансову прогалину найкраще, покладаючись на грантове фінансування. Це те, що ми хочемо бачити, щоб мобілізувати кошти для України у пошуках фінансової підтримки», — уточнила Георгієва.

За її словами, МВФ уже обговорює подальшу програму для України.

Як повідомлялося, МВФ 9 березня затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках інструменту швидкого фінансування (RFI) і наступного дня перерахував ці гроші країні.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd