Міненерго США підвищило прогноз цін на нафту: скільки даватимуть за барель Brent у 2022-му

Середня вартість бареля нафти марки Brent у 2022 році становитиме $107,37. Такий прогноз днями озвучило Міністерство енергетики США.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.ua

Згідно з прогнозом, опублікованим у щомісячній доповіді Міненерго США, за барель Brent у 2022 році даватимуть у середньому $107,37. Попередня оцінка відомства передбачала вартість північноморської нафтової суміші на рівні $103,35 за барель.

У другій половині цього року цей сорт коштуватиме плюс-мінус $108: у травні ціна Brent становила в середньому $113 за «діжку».

За даними відомства, потенціал волатильності цін посилюється за рахунок низьких запасів сировини.

«Фактичні цінові результати багато в чому залежатимуть від того, якою мірою існуючі санкції, накладені на рф, і потенційні в майбутньому вплинуть на видобуток нафти в росії або її продаж на світовому ринку», – наголошується у звіті Міненерго США.

Оцінка вартості Brent на 2023 рік залишилася на колишньому рівні – $97,24 за барель.

Варто зазначити, що за даними торгів, вранці в середу (станом на 9:45) ціна нафти марки Brent становить $120,93 за барель: з моменту закриття попередньої сесії сировина подорожчала на 0,30%.

Нафта WTI 8 червня торгується на рівні $119,97: її ціна зросла на 0,47%.

За інформацією Американського інституту нафти, запаси сировини в США з 30 травня до 3 червня зросли на 1,845 млн барелів. Минулого тижня резерви в сховищах Штатів скоротилися на 1,181 млн барелів.

Водночас джерела Reuters вважають, що EIA повідомить у середу ввечері про скорочення запасів сирої нафти в США. Обсяги бензину та дистилятів у сховищах, на думку експертів, можуть збільшитись.

Нагадаємо, країни-учасниці угоди ОПЕК+ погодили збільшення видобутку сировини на 50%, щоб компенсувати падіння видобутку в рф.


ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd