Майнінг біткоїна сягнув рекордного рівня

Обсяг обчислювальної потужності, призначеної для майнінгу біткоїнів, зріс до рекордного рівня, оскільки все більше компаній використовували енергію та простір центрів обробки даних, що вивільнилися після оновлення мережі Ethereum.

Майнінг біткоїна досяг рекордного рівня після злиття Ethereum — Мінфін

Про це повідомляє Bloomberg.

Складність майнінгу, міра обчислювальної потужності біткойн-майнерів для блокчейну підскочила на 13,6% за два тижні, що закінчилися в понеділок. Це також було найбільше двотижневе коригування з травня минулого року. За словами аналітиків, це збільшення частково пов'язане зі зниженням видобутку ефіру.

Технічне оновлення Ethereum, відоме як злиття (Merge), повністю вивело майнінгові потужності з процесу. Майнінг альтернативних криптовалют також звалився.

Ефіріум-майнерам доводиться відключати свої установки, оскільки вони більше не отримують винагороду у вигляді токенів після злиття, залишаючи додаткове місце в центрах обробки даних для розміщення машин для майнінгу біткоїнів.

«Місце у стійці для біткоін-майнерів було обмежене, звільнення місця прокладає шлях для машин, раніше відключених від мережі», — сказав Ітан Віра, головний операційний директор крипто-майнінгової компанії Luxor Technologies.

За його оцінками, за останні два тижні близько 4% поточної обчислювальної потужності перейшло від майнінгу ефіру до майнерів біткоїнів.

Очікується, що більш високий рівень обчислювальної потужності знизить дохід від майнінгу біткойн-майнерів, які вже постраждали від низьких цін на біткоїн та різкого зростання цін на енергію. Чим більша потужність майнінгу, тим менше біткоїнів отримає кожен майнер, оскільки мережа дає лише обмежену кількість токенів.

Нагадаємо, вже близько кількох місяців біткоїн знаходиться в діапазоні близько $20 тис. У червні найпопулярнішу криптовалюту спіткав рекордний обвал. Після чого відтік коштів із криптовалютних інвестиційних продуктів за період 18−24 червня сягнув історичного максимуму − $423 млн.

На тлі обвалу найбільша в США криптовалютна біржа Coinbase Global Inc. оголосила про скорочення штату співробітників на 18%.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd