Міжнародний ринок: Євро дешевшає у парі з доларом

Курс євро знижується під час ранкових торгів у четвер у парі з доларом, продовжуючи реагувати на опубліковані напередодні дані про прискорення інфляції у Сполучених Штатах.

Паритет євро та долара - чому курси зрівнялися і кому це вигідно - курс  валют Про це пише Investing.

Індекс, що розраховується, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), підвищується на 0,5%, до 108,46 пункту. Із початку року індекс зріс на 13%. Ширший індикатор WSJ Dollar Index додає 0,4%.

Станом на 8:57 за євро давали $1,0021, порівняно з $1,0060 на закриття ринку в середу, євро втрачає 0,38%. Вчора євро вперше за 20 років коштував менше за долар.

Як стало відомо, інфляція в США (індекс CPI) у червні прискорилася до 9,1% з 8,6% у травні, оновивши максимум з листопада 1981 року. Аналітики в середньому очікували на підвищення споживчих цін на 8,8%.

На думку трейдерів, прискорення інфляції підвищило ймовірність того, що Федеральна резервна система США може підняти ставку на липневому засіданні відразу на 1 процентний пункт замість 75 базисних пунктів.

Аналітики також пов'язують слабкість євро з тим, що європейська економіка сильніше страждає від подій в Україні та спричиненої ними енергетичної кризи, ніж американська. Так, аналітики UBS і JPMorgan вважають, що у разі тривалого припинення постачання російського природного газу до Європи євро може впасти до 90 центів.

Деякі економісти зазначають, що у разі різкого обвалу євро Європейський центральний банк може вдатися до інтервенцій для підтримки єдиної європейської валюти. ЄЦБ вже робив це 2000 року, коли євро падав приблизно до 83 центів.

Курс американської валюти в парі з японською національною виріс на 0,74% і склав 138,40 єни проти 137,39 ієни у середу.

Вартість фунта опустилася на 0,32% — до $1,1851 проти $1,1889 на закриття попередньої сесії.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd