Міжнародні резерви знизилися до $38,9 мільярда

Станом на 1 листопада 2023 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $38 973,0 млн. У жовтні вони знизилися на 1,9%. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Така динаміка зумовлювалася інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Водночас обидва чинники значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів», — йдеться в повідомленні регулятора.

Загалом упродовж жовтня 2023 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.

У жовтні 2023 року Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку $3 351,5 млн та викупив до резервів $14 млн. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив $3 337,5 млн порівняно із $2 691,4 млн у вересні.

За словами НБУ, зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу.

Так, з 2 до 6 жовтня чистий продаж валюти Нацбанком на валютному ринку становив відповідно до балансових даних $1 151,7 млн, майже половину цього обсягу НБУ продав у перший день дії нового курсового режиму. Надалі інтервенції НБУ з продажу валюти стабілізувалися до рівня, що спостерігався до моменту переходу до керованої гнучкості курсу.

На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $3 313,1 млн. З цієї суми:

- $1 590,4 млн — макрофінансова допомога від ЄС;
- $1 150,0 млн — грант від Сполучених Штатів через Цільовий фонд донорів Світового банку;
- $572,7 млн — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $892,5 млн, з яких $715,3 млн — за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $135,8 млн — борг перед Світовим банком, решта — борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $80,1 млн.

У жовтні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на $247,2 млн.

За даними НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd