Міжнародні резерви України скоротилися на $1,5 млрд за місяць

Міжнародні резерви України за попередніми даними становили $23,9 млрд на 1 жовтня 2022 року.

Міжнародні резерви України збільшилися на 2,1% | Економічна правда Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

За вересень міжнародні резерви знизилися на 5,9% ($1,5 млрд) через продаж валюти Нацбанком на міжбанківському ринку, зокрема для забезпечення оборонних потреб та платежів українців за кордоном. Стійкі надходження від міжнародних партнерів і надалі дозволяють утримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри повномасштабну війну, йдеться у повідомленні.

У вересні динаміку міжнародних резервів визначали такі фактори:

Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. НБУ минулого місяця продав на валютному ринку $2,7 млрд і викупив у резерви – $39,4 млн. Отже, чистий продаж валюти НБУ у вересні становив $2,7 млрд.

Операції з управління державним боргом. За вересень надходження валюти на рахунки уряду в НБУ становили $2 млрд. Із них $1,5 млрд надійшли через трастовий фонд Світового банку від США, $482,1 млн – від Євросоюзу, $51,7 млн – від розміщення ОВДП, номінованих у валюті.

Загальний обсяг сплачених урядом коштів за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $65,1 млн. Зокрема, $63 млн спрямовано на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а $2,1 млн – на обслуговування валютних ОВДП.

Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $624,6 млн.

Переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют: минулого місяця їхня вартість знизилася на $115,5 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду та НБУ.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd