Мінфін планує залучити ще $14 мільярдів фінансової допомоги до кінця року

Україна з початку повномасштабного вторгнення російських військ вже отримала $12,7 млрд зовнішньої підтримки, до кінця року уряд сподівається залучити ще близько $14 млрд.

Сергій Марченко про програму з МВФ, курс гривні, кредити та ПриватБанк |  РБК-Україна Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв'ю УНІАН.

«У нас з початку війни залучено уже $12,7 млрд зовнішньої грантової та кредитної допомоги. Зараз йдуть перемовини про отримання ще близько $14 млрд. Тобто всього йдеться про отримання $27 млрд до кінця року», — сказав Марченко.

Він уточнив, що у березні Україна отримала зовнішньої допомоги на $3,4 млрд, у квітні — на $1,7 млрд, у травні — на $1,5 млрд, у червні — на $4,4 млрд, у липні — на $1,7 млрд.

«У серпні плануємо — $6 млрд, у вересні — $4,7 млрд. Жовтень і подальші місяці залежать від результату перемовин з нашими партнерами та МВФ», — зазначив голова Мінфіну.

Водночас він визнав, що у липні планувалося отримати більше коштів, висловивши сподівання, що вони надійдуть у серпні.

Марченко також наголосив, що уряд України не може використовувати грантові та кредитні кошти західних партнерів на військові потреби. Тому в умовах зростання видатків на оборону та падіння податкових надходжень виникає потреба у фінансування дефіциту держбюджету за допомогою викупу облігацій уряду Національним банком.

«Ще раз важливо підкреслити, що ми не можемо витрачати західну фінансову грантову та кредитну підтримку на фінансування армії… А тепер рахуймо: нам в середньому щомісячно на фінансування армії потрібно близько 130 млрд грн. А податкові та митні надходження — це в кращому випадку, як у липні — близько 90 млрд грн (без відшкодування ПДВ). А в перші місяці війни, як відомо, ситуація була в декілька разів складнішою. Різницю нам постійно щомісячно треба шукати на внутрішньому ринку», — констатував Марченко.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd