Мінфін міркує про спрощену систему оподаткування за моделлю Польщі

Міністерство фінансів придивляється до реформи спрощеної системи оподаткування за польською моделлю.

Про це повідомила заступниця міністра фінансів Світлана Воробей під час обговорення Національної стратегії доходів на заході Центру економічної стратегії, передає liga.net.

"Ми взяли за основу польську систему оподаткування малого та середнього бізнесу. В Польщі існує диференційована система, там досить багато ставок – від 2% до 20%. Вони змінюються час від часу, залежно від економіки. Найвищі ставки – це ставки на види діяльності, в яких найменша затратна частина, [наприклад] надання послуг і види діяльності, щоб толерантніше сказати, які використовуються для підміни трудових відносин цивільно-правовими або відносинами з ФОП", – сказала Воробей.

Говорити про конкретні розміри ставок спрощенки Мінфін поки що точно не планує.

"У нас є приблизний перелік ставок, але це не буде вноситися одномоментно, це буде широко обговорюватися з бізнесом. Це буде публічний процес", – сказала урядовиця.

Зміна податкової моделі не є близькою перспективою. Міністерство фінансів попередило, що спочатку має відбутися реформа Державної податкової служби й тільки потім можна буде говорити про зміну податків.

Про те, що українська влада розглядає запровадження польської моделі оподаткування ФОПів, ще у вересні минулого року повідомляв очільник податкового комітету Ради Данило Гетманцев. За його словами, єдиний податок в Україні перетворився з інструмента підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу.

Водночас польська модель оподаткування ФОПів передбачає більший ліміт за операціями – 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн грн. Крім того, різні види діяльності обкладаються різними ставками податку.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd