Мінекономіки очікує на зростання експорту у 2024 році на 9%

У 2024 році очікується зростання експорту товарів та послуг з України на 9%.

Про це сказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"За прогнозом Мінекономіки, за нинішніх умов у наступні роки експорт зростатиме. На 9% у 2024-му, 19,4% у 2025-му та 20,6% у 2026 році. Глобальна ж мета – повернути обсяги вивезення українських товарів та послуг на рівень 2021 року", - йдеться в повідомленні.

За словами Свириденко, фундамент для збільшення експорту вже закладено. У серпні Україна запустила альтернативний морський коридор. Нині цим шляхом вивозиться зерно, метал та інші товари. Завдяки цьому в грудні відносно листопада експорт морським транспортом збільшився на 30,7% або на 7 млн 340 тисяч тонн. Зокрема, зріс експорт металу – на 40% напівфабрикатів та на 45,3% прокату плоского.

Ще одним важливим рішенням для збільшення обсягів експорту стало запровадження унікального механізму страхування суден від воєнних ризиків. Також він дозволяє здешевити вартість страхування перевезення зерна до 1-1,25%. Його Міністерство економіки напрацювало разом із міжнародними партнерами. З боку України бюджетне покриття страхових гарантій відбувається через Експортно-кредитне агентство.

Торік надходження від експорту з України сягнули одного з найнижчих показників за останнє десятиліття, що стало наслідком проблем у логістиці.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd