Курсовий орієнтир 36,6 грн/$: що буде з готівковим доларом в Україні

Курс на готівковому ринку опуститься нижче 36,6 грн/$ за умови відкриття портів та надходження суттєвої допомоги від міжнародних партнерів.

Сколько будет стоить доллар, если НБУ вернется к плавающему курсу — прогноз  — Минфин Про це у коментарі РБК-Україна заявив фінансовий аналітик Віталій Шапран.

За словами економіста Віталія Шапрана, корекція офіційного курсу НБУ до 36,6 грн/$ суттєво не вплине на готівковий ринок – незначна девальвація нацвалюти можлива лише в перші дні після ухвалення рішення.

Водночас готівковий курс опуститься нижче 36,6 грн/$ лише за умови відкриття портів або надходження суттєвої допомоги від західних партнерів.

«Думаю, щойно запрацює один із факторів (зазначених вище – прим.ред.), варто відкривати міжбанк і переходити на довоєнний режим роботи валютного ринку», – сказав він.

За словами експерта, підвищення офіційного курсу НБУ на 25% призведе до збільшення доходів бюджету та гривневого виторгу експортерів, які нарешті зможуть продавати валюту за вищим курсом.

При цьому вчорашнє курсове рішення НБУ змусить ринок відчути прискорення інфляції: той імпорт, який раніше заходив в Україну майже по 30 грн/$, буде перерахований по 37 грн/$.

Курсовий орієнтир, встановлений на рівні 36,6 грн/$, Віталій Шапран вдалим не рахує.

«Це, скоріше, верхня межа готівкового ринку. Зрозуміло, що автори цієї позначки робили крок із запасом на очікування позитивних зрушень, але я маю сумніви, що варто було обирати верхню межу для готівкового ринку», – зазначає фінансовий аналітик.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 21 липня Нацбанк України зафіксував офіційний курс гривні до долара на позначці 36,56 грн/$.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd