У понеділок євро досяг максимуму за дев’ять місяців щодо долара, оскільки коментарі щодо європейських процентних ставок, що сигналізують про додаткове підвищення ставок, контрастують з оцінками дій Федеральної резервної системи США.
Євро досяг $1,0927, подолавши недавній пік $1,08875, торгуючись на найвищому рівні з квітня минулого року.
Валюті допоміг член керуючої ради Європейського центрального банку (ЄЦБ) Клаас Кнот, який заявив, що відсоткові ставки зростуть на 50 базисних пунктів як у лютому, так і в березні та продовжать зростати наступні місяці.
У США прогнозується менш агресивне підвищення ставок. Інвестори також очікують зниження ставок у США приблизно на 50 базисних пунктів у другій половині року, що відображає м'якіші дані щодо інфляції.
Екстрені огляди виробничої сфери за січень, які мають бути опубліковані цього тижня, за прогнозами, покажуть більшого покращення в Європі, ніж у Сполучених Штатах, частково завдяки зниженню цін на енергоносії.
«Якщо вірити останнім дослідженням PMI, США втратили свої позиції лідера глобального зростання. Тим часом ціни на газ впали на 60% з початку грудня, що різко зменшило негативний вплив шоку умов торгівлі на єврозону», — сказав Рей Аттрілл, голова відділу валютної стратегії у NAB.
Крім того, інфляція в США падатиме далі і швидше, ніж прогнозує ФРС, додав він. «Згідно з цим сценарієм, долар США може впасти ще більше цього року», — повідомив аналітик.
Аттрілл тепер прогнозує, що євро досягне 1,10 долара до березня та 1,17 долара до кінця року.