Країни єврозони витратили 0,9% свого ВВП через вторгнення Росії в Україну — Центробанк Європи

Щоб пом’якшити економічний удар від війни в Україні за допомогою субсидій на паливо та інших заходів підтримки, країни єврозони витрачають більше, ніж отримають.

ЕЦБ предупредил банки ЕС о рисках в случае санкций против России. Капитал Про це заявив Європейський центральний банк (ЄЦБ), передає Reuters.

ЄЦБ закликав уряди використовувати кошти ефективніше.

За даними ЄЦБ, 19 країн єврозони схвалили заходи підтримки в розмірі 0,9% від їхнього валового внутрішнього продукту, здебільшого щодо заходів з компенсації зростання цін на енергоносії.

"Але це повинно збільшити зростання ВВП єврозони тільки приблизно на 0,4 процентного пункта в цьому році та знизити інфляцію трохи менше, переважно завдяки нижчим цінам на енергоносії", – заявили в ЄЦБ.

За оцінками банку, у 2022-2024 роках стимулювальні заходи, схвалені у відповідь на війну, додадуть трохи менш як 0,4 процентного пункту до зростання і скоротять інфляцію трохи більше ніж на 0,1 процентного пункту.

У Європейському центробанку наголосили, що половина бюджетних стимулів була спрямована на підтримку короткострокового споживання викопного палива, в той час як лише мінімальна частина сприяла безпосередньому переходу до "зеленої" економіки.

"Необхідно докласти зусиль, щоб компенсаційні заходи, пов'язані з енергетикою, стали більш цілеспрямованими для найбільш вразливих домогосподарств. До того ж стимули повинні бути спрямовані на скорочення використання викопного палива і залежності від російської енергетики за збереження належного стану державних фінансів", – заявили в ЄЦБ.

Нагадаємо, 18 травня Європейська комісія анонсувала надання 9 млрд євро на макрофінансову підтримку України у 2022 році.

12 липня міністри фінансів Європейського Союзу погодили надання Україні першого мільярда євро в межах нової програми макрофінансової допомоги.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd