Конгрес США може найближчим часом проголосувати за розширення допомоги Україні до $40 млрд

Палата представників американського Конгресу може у вівторок проголосувати за виділення Україні $39,8 млрд додаткової допомоги, повідомляють ЗМІ з посиланнями на поінформовані джерела.

Палата представників Конгресу США схвалила проєкт оборонного бюджету-2022 з  допомогою для УкраїниУ повідомленнях наголошується, що законодавці-демократи вже погодилися з цією пропозицією, яка перевищує раніше запрошені з цією метою президентом Джо Байденом $33 млрд. За словами джерел, нова пропозиція включає додаткові $3,4 млрд на військову допомогу і $3,4 млрд - на гуманітарну.

Лідери Сенату, за інформацією джерел, заявили, що вони також готові діяти швидко, щоб законопроєкт був підписаний президентом якнайшвидше.

Пропозиція про додаткове фінансування на боротьбу з COVID-19, яку деякі демократи хотіли об'єднати із надзвичайним фінансуванням України, тепер розглядатиметься окремо.

Напередодні Байден виступив із заявою, в якій закликав законодавців ухвалити законопроєкт та подати йому на підпис у найближчі кілька днів.

"Ми не можемо дозволити, щоб наші поставки допомоги припинилися, поки ми чекаємо на подальші дії Конгресу", - сказав він.

Вже виділених Вашингтоном коштів на військову допомогу Україні має вистачити майже до кінця місяця, але потрібно, щоб Конгрес США схвалив новий запит, заявив речник Пентагону Джон Кірбі.

"Ми продовжуємо закликати Конгрес схвалити додатковий запит президента якнайшвидше, щоб ми змогли продовжувати надавати допомогу Україні безперервно", - сказав Кірбі на брифінгу в понеділок.

"Я думаю, що того, що у нас залишилося, буде достатньо для більшої частини цього місяця", - наголосив він.

Як повідомлялося, Байден у понеділок уже підписав закон про "ленд-ліз" для України, покликаний спростити надання військової допомоги Києву. У поясненні до документа на сайті Конгресу йдеться, що цей закон надасть право адміністрації США протягом 2023 фінансового року надавати військову техніку Україні та іншим країнам Східної Європи.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd