Комітет ВР підтримав збільшення податків для обмінників

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт № 7655, яким валютним обмінникам можуть суттєво підвищити розмір податкових зобов’язань. Про ценаписав голова комітету Данило Гетманцев у телеграм-каналі.

В НБУ розповіли, чому заборонили обмінникам виставляти валютний курс —  Мінфін

«З майже 4000 обмінників у мирному 2021-у році галузь сплатила аж 7 млн грн податків. Це при тому, що за розрахунками Нацбанку один обмінний пункт заробляє в середньому щонайменше 80000 грн щомісяця доходу», — пояснив мету ухвалення законопроєкту Гетманцев.

У разі, якщо парламент підтримає законопроєкт, що кожен пункт обміну готівкової валюти щомісяця повинен буде сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 3-х мінімальний зарплат, тобто 19,5 тис грн. Таким чином за рік один пункт обміну повинен буде заплатити до бюджету щонайменше 234 тисячі гривень.

Нагадаємо, 29 липня Національний банк заборонив готівковим обмінникам показувати курси валют на табло, а також посилив низку вимог щодо приміщень пунктів, у яких здійснюється обмін валют.

Тоді ж у Нацбанку заявили, що готівкові обмінники, ймовірно, ухиляються від сплати податків, оскільки податкові надходження з цієї галузі неспівмірно малі порівняно з доходами, які вони генеруються.

«Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185% від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок», — заявили в НБУ.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd