Китай знизив кредитні ставки

Китай у понеділок знизив свою базову кредитну ставку і ще більше знизив базову ставку за іпотечними кредитами.

Про це пише агентство Reuters.

Таким чином, Пекін посилює зусилля з відновлення економіки, послабленої кризою у сфері нерухомості та нового поширення COVID-19.

Так, базова відсоткова ставка була знижена Народним банком Китаю за річним кредитом (LPR) на 5 б.п. до 3,65%. А п'ятирічну LPR знизили на 15 б.п. до 4,3-%.

«Загалом, враження, яке ми отримуємо з усіх останніх заяв регулятр, полягає в тому, що політика пом’якшується, але не різко. Ми очікуємо ще два зниження облікових ставок НБК на 10 б.п. до кінця цього року та продовжуємо прогнозувати зниження коефіцієнта резервних вимог (RRR) у наступному кварталі», — сказала економіст Capital Economics Шеана Юе.

Річний LPR востаннє знижували у січні, а пʼятирічний показник, який востаннє знизили у травні, серйозно впливає на ціни іпотечних кредитів.

Скорочення LPR відбулося після того, як НБК здивував ринки минулого тижня, знизивши ставку середньострокового кредитування (MLF) і ще один короткостроковий інструмент ліквідності, оскільки низка останніх даних показала, що економіка втрачає імпульс на тлі уповільнення глобального зростання та зростання вартості запозичень.

Нагадаємо, економіка Китаю сповільнила зростання. Наразі темпи найбільш повільні з тих пір, як країна вперше постраждала від спалаху коронавірусу. Це робить цільове зростання Пекіна на рік недосяжним.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd