За попередніми підрахунками, обсяг цифрової національної валюти оцінювався у 13,6 млрд юанів ($2 млрд), що становить 0,13% усіх наявних резервів у Народному банку Китаю.
Про це йдеться в даних банку, пише NV.
У банку зазначили, що додавання e-CNY майже не впливає на підсумковий звіт за рахунок невеликого обсягу.
У звіті згадується, що обсяг резервів Народного банку, зокрема, коштів у грудні 2022 року зріс на 15,3%, склавши 10,5 трлн юанів. Це стало найвищим показником за 11 місяців року.
Тестувати свою цифрову валюту Китай розпочав у 2020 році. Тестування проводилося у чотирьох великих містах по всьому Китаю: Шеньчжень, Сучжоу, Ченду та Сюнань. Підготовка до запуску пілотного проєкту тривала з 2014 року.
Спочатку широке поширення e-CNY не планувалося. Його застосовували для погашення деяких незначних виплат, наприклад транспортних субсидій.
У тестуванні нової валюти брали участь як великі західні компанії, що працюють на ринку Китаю, так і звичайні жителі країни, яким виділили для цього по 200 e-CNY.
Китай почав розробляти національну цифрову валюту у вересні 2019 року. На відміну від відомих цифрових валют, таких як біткоїн, валюта, що розробляється центральним банком Китаю, контролюється єдиною владою, а не децентралізованою системою, що управляється користувачами по всьому світу.
Китай очолює список країн, які найдалі просунулися на шляху запуску суверенних цифрових валют.