Канада продала суверенні облігації на $370 мільйонів. Кошти підуть на підтримку України

Канада розмістила п'ятирічні суверенні облігації на 500 млн канадських доларів (приблизно $370 млн) для допомоги Україні. Про це йдеться на сайті канадського уряду.

Visit Ukraine - Украинцы в Канаде смогут получить 3 тысячи долларов помощи:  инструкция, как это сделать

Близько 10% суми вдалося залучити від фізичних осіб, решту випуску придбали юридичні особи — як канадські, так і міжнародні, зокрема центральні банки.

Гроші залучено до канадського бюджету. Україна отримає аналогічну суму у вигляді позики через спеціальний рахунок, яким розпоряджається Міжнародний валютний фонд.

Україна зможе використати ці гроші тільки на мирні цілі: виплату пенсій, закупівлю палива та відновлення енергетичної інфраструктури.

Параметри випуску канадських облігацій:

  • номінал — $100
  • погашення — 24 серпня 2027 року
  • виплата купона — 24 лютого і 24 серпня
  • ставка — 3,245%

Нагадаємо, Канада 21 листопада випустила державні облігації на 500 мільйонів канадських доларів (приблизно 360 мільйонів євро). Ці кошти спрямують на підтримку України.

З лютого 2022 року Канада надала Україні понад $600 млн військової підтримки, зокрема бронетехніку, артилерію, боєприпаси, безпілотники та зимовий одяг. Канада долучилася до програми Interflex із навчання українських військових у Великій Британії.

А 17 червня від Канади до держбюджету України вже надійшов 1 млрд канадських доларів кредиту на пільгових умовах. У липні стало відомо, що країна надасть Україні додаткові 450 млн канадських доларів у межах кредитного договору. Також країна на рік скасувала всі мита на українські товари.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd