Кабмін схвалив угоду з США про отримання $7,9 млрд допомоги

Кабінет Міністрів схвалив проект угоди з США про отримання 7,9 млрд доларів фінансово-економічної підтримки. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

"Сьогодні ухвалюємо проект угоди між Україною та США, який дозволить Україні отримати майже 7,9 млрд доларів фінансово-економічної підтримки. Це кошти в межах нового пакета американської допомоги, які будуть спрямовані в бюджет України", - сказав він.

Шмигаль зазначив, що цьогоріч Україна вже отримала 11,8 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги, це, зокрема, кошти МВФ, Євросоюзу за програмою Ukraine Facility, Японії, Канади, Великої Британії.

Він додав, що Кабмін сьогодні також схвалює залучення до 100 млн євро від Європейського інвестиційного банку, ці кошти будуть направлені для кредитування малого і середнього бізнесу.

В свою чергу представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у Telegram-каналі, що Кабмін схвалив проект угоди з урядом США щодо повернення Україною Штатам певної економічної допомоги.

За його словами, проект угоди визначає керівні принципи співпраці між урядами США та України, а також окреслює умови погашення фінансування економічної допомоги, яка надається відповідно до підписаного 24 квітня Президентом США закону "Про додаткові асигнування на безпеку України на 2024 рік", яким передбачено, зокрема, фінансування на загальну суму 7,899 млрд долларів, з яких 7,849 млрд долларів передбачено спрямувати на економічну підтримку державного бюджету України.

Нагадаємо, 24 квітня Президент США Джо Байден підписав закон, який передбачає виділення коштів на допомогу Україні.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd