Кількість безготівкових операцій в Україні знизилася на 15%

Понад 550 млн операцій на суму 450 млрд грн здійснено з використанням платіжних карток в Україні та за її межами у квітні.

Що таке безготівкові і готівкові розрахунки? Роз'яснює НБУ | «Дебет-Кредит»  - Бухгалтерські новини Порівняно із січнем кількість безготівкових операцій зменшилася на 15%, водночас їхня сума зросла на 2%.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Понад 505 млн операцій на суму близько 375 млрд грн здійснено з використанням платіжних карток безпосередньо в Україні. Це менше на 20% за кількістю та на 10% за сумою порівняно з січнем.

«Таке скорочення в умовах війни не є значним та свідчить, що українська фінансова система продовжує стабільно функціонувати, а громадяни мають можливість забезпечувати свої фінансові потреби», – вважають у НБУ.

За кордоном у квітні українці з використанням платіжних карток українських банків витратили приблизно 75 млрд грн, переважна більшість цих коштів – це оплата товарів у POS-терміналах торговельної мережі та отримання готівки в банкоматах вимушеними українськими переселенцями.

9 із 10 операцій із картками були безготівковими. У квітні частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток у межах України за сумою становила 71% (у січні – 62%). Водночас частка за кількістю безготівкових операцій залишилася майже незмінною – 90% (за січень 2022 року – 91%).

Нагадаємо, витрати українців з карток ПриватБанку на кафе і ресторани значно зросли за травень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd