Готівкової валюти стане більше: НБУ оновив обмеження

Національний банк України оновлює та уточнює валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України, інформує пресслужба НБУ.

НБУ змінив правила розкриття банківської таємниці – Консалтингова Компанiя  «Перший Eкономiчно-Фiнансовий Альянс»

Зміни стосуються збільшення пропозиції готівкової валюти, урегулювання бізнесом зовнішньої заборгованості та захисту міжнародних резервів і набирають чинності з 6 вересня.

НБУ дозволив банкам продавати населенню весь обсяг безготівкової валюти, яку вони придбали з 13 квітня

Тепер до обсягу готівкової валюти, який банк може продавати населенню, включатиметься весь обсяг безготівкової валюти, придбаної ним у громадян із 13 квітня, а не половина від нього.

"Це рішення сприятиме стабілізації ситуації в готівковому сегменті валютного ринку та не матиме суттєвого впливу на міжнародні резерви України", – вважають в НБУ.

Реструктуризація зовнішньої заборгованості клієнтів банків

Відтепер банки мають рекомендувати клієнтам із наявною заборгованістю перед нерезидентами звернутися до кредиторів із пропозицією її реструктурувати на умовах, не гірших за реструктуризацію зовнішньої заборгованості Уряду України.

Щоб створити сприятливі умови для досягнення домовленостей між українськими позичальниками та зовнішніми кредиторами, НБУ дозволив переказувати іноземну валюту для сплати процентних платежів за відповідними кредитами за одночасного дотримання кількох умов.

"Очікуємо, що відповідне рішення дасть змогу поліпшити умови ведення бізнесу, що важливо для відновлення економіки України, та матиме контрольований вплив на міжнародні резерви", – повідомили в НБУ.

Купівля валюти бізнесом для розрахунків в іноземній валюті

Для здійснення розрахунків у іноземній валюті підприємство має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати валюту в банків.

"Це дасть змогу захистити обмежені в умовах війни міжнародні резерви України, які є важливими для забезпечення оборонних потреб, стабільної роботи економіки та фінансової системи країни", – вважають у Нацбанку.

Валютний нагляд банків

Банки не мають права припинити валютний нагляд за дотриманням українським бізнесом граничних строків розрахунків за операцією з експорту або імпорту товарів на підставі документів про припинення зобов’язань шляхом взаємозаліку.

"Це сприятиме збільшенню прозорості грошових потоків за експортно-імпортними операціями", – переконані в НБУ.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd