Готівка на касі: українці стали частіше знімати гроші у магазинах та на АЗС

У 2022 році держателі карток менше знімали гроші у банкоматах, а віддавали перевагу отриманню готівки зі своїх карток на касах магазинів.

Про це йдеться в даних Українського процесингового центру UPC.

Минулого року держателі карток у 11 раз частіше користувались послугою зняття готівки через POS-термінал на касі магазину під час оплати товарів.

Грошовий оборот таких операцій за рік зріс у 41 раз. Середня сума такої операції також значно збільшилась (+271%) та дорівнювала 1594 грн.

За даними UPC найчастіше знімали кошти через POS-термінали торгових мереж у:

  • супермаркетах;
  • АЗС;
  • аптеках;
  • будівельних магазинах.

Тим часом у банкоматах спостерігається зменшення показників зняття коштів. Кількість таких операцій знизилась на 29%, а грошові об'єми майже не змінились за 2022 рік (+2%). Держателі карток знімали на 44% більше готівки за трансакцію, а середня сума операції дорівнювала 3090 грн.

Незважаючи на популярність зняття готівки на касах магазинів, кількість операцій та грошові обороти операцій у АТМ все ще значно більші ніж у торгівельних POS-терміналах — у 9 та 17 разів відповідно.

Зауважимо, що частка операцій із зняття готівки склала всього 7% із усіх операцій за картками у 2022 році.

Минулого року, через війну в Україні, попит на готівкові кошти збільшився, особливо на початку повномасштабного вторгнення.

Саме через широку мережу торгівельних точок із можливістю зняття готівки та зручність сервісу «покупка з отриманням готівки» ця послуга набула популярності у 2022 році.

Національний банк з початку війни рекомендував торговельним підприємствам надати можливість зняття готівки в торговельних мережах та магазинах для забезпечення потреб населення.

Банки та платіжні системи активно підтримали цю ініціативу. Сьогодні більше тисячі торговельних підприємств по всій Україні готові видавати готівку під час використання платіжної картки.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd