Гонконзька фондова біржа запустила торги акціями у юанях

Гонконзька фондова біржа (HKEX) 19 червня запустила нову модель торгів цінними паперами з оплатою в будь-якій із двох валют — у гонконгських доларах (HKD) та в юанях (RMB).

Акції 24 зареєстрованих у Гонконгу компаній, на частку яких припадає 40% середнього денного обігу ринку акцій, торгуватимуться як у гонконгських доларах, так і в юанях, йдеться у повідомленні біржі.

До списку паперів, якими можна буде торгувати в будь-якій із двох валют, увійшли технологічні гіганти Tencent та Alibaba, власник найбільшого в КНР пошуковика Baidu, страхова компанія AIA Group, інвестиційна холдингова компанія Tencent Holdings, виробник електроніки Xiaomi, інтернет-компанія Meituan, виробник електрокарів BYD та банк Hang Seng Bank.

Загальна капіталізація 24 компаній зі списку становить $1,5 трлн, або 35% загальної капіталізації фондового ринку Гонконгу.

Тікер кожної акції, що торгується в юанях, доповнюватиметься цифрою 8 перед відповідним біржовим тикером, який використовується для торгів у гонконгських доларах.Наприклад, акції китайського виробника смартфонів Xiaomi отримали новий код 81810 замість попереднього 1810. Ці дві категорії акцій будуть взаємозамінні, з однаковими правами голосу та правом на отримання дивідендів.

Генеральний директор Hong Kong Exchanges and Clearing Ніколас Агузін в інтерв'ю CNBC розповів, що цей крок був спрямований на те, щоб надати інвесторам більше можливостей для інвестицій, а також більше варіантів диверсифікації портфелів.Крім того, запровадження нової моделі торгів допоможе інтернаціоналізації юаня та зміцнить роль Гонконгу як центру торгівлі юанями, повідомив він.«Ми очікуємо, що цей список продовжуватиме розширюватися, — додав він. — І згодом, я думаю, більшість акцій на наших ринках братимуть участь у цій програмі».

Ніколас Агузін заявив, що очікує збільшення обороту торгів після запровадження нової моделі торгів у двох валютах, зазначивши, що у Гонконгу багато депозитів у юанях.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd