S&P 500 додав 0,6%, високотехнологічний Nasdaq — 1%, а індекс Dow Jones — 0,5%.
Настрої на ринку США підтримали нові дані щодо американського ринку праці.
За даними Міністерства праці США, заявки на допомогу з безробіття зросли до 261 тис. за тиждень, що є найвищим значенням із жовтня 2021 року. Своєю чергою аналітики очікували, що кількість заявок на допомогу по безробіттю сягне 235 тис.
Дані ринку праці вказують на ознаки охолодження американської економіки і дають Федеральній резервній системі США можливість зробити паузу в подальшому підвищенні відсоткових ставок, вважають експерти.
Наступне засідання Комітету ФРС з грошово-кредитної політики пройде з 13 по 14 червня. За даними CME FedWatch, ринки з ймовірністю 81% очікують, що наступного тижня американський регулятор не в черговий раз підвищуватиме ставки.
Ринки Азії в основному зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 0,5%, японський Nikkei додав 1,9%, південнокорейський Kospi подорожчав приблизно на 1%, гонконзький Hang Seng збільшився на 0,3%, а сінгапурський STI та китайський Shanghai Composite практично не змінилися.
Все через зростаючі очікування щодо того, що Федеральна резервна система зробить паузу у підвищенні відсоткових ставок наступного тижня.
S&P 500 виходить на новий бичачий ринок
Широкий індекс американських акцій зріс більш ніж на 20% порівняно зі своїм останнім мінімумом, досягнутим 12 жовтня минулого року.
Зростання індексу на 20% від останнього мінімуму є технічним визначенням початку бичачого ринку, зауважує Seeking Alpha.
З початку року індекс S&P 500 зріс приблизно на 11% завдяки останнім економічним даним, які показали наслідки тривалого циклу підвищення процентних ставок у США: виробнича та промислова активність у країні знижується, на стійкому ринку праці почали з'являтися тріщини, а інфляція поступово сповільнюється після досягнення піка минулого літа.
Підтримку зростання індексу також надало ралі в акціях технологічних компаній США та зростаючі очікування щодо закінчення циклу зростання відсоткових ставок у країні.