Голова НБУ анонсував другий етап пом’якшення валютних обмежень

Національний банк України після переходу до керованої гнучкості курсу гривні до долара готується перейти до поступового пом’якшення валютних обмежень.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, пише пресслужба Нацбанку.

За словами голови НБУ, наразі регулятор продовжує втілювати перший етап Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Зокрема, на цьому етапі було передбачено перехід до керованої гнучкості курсу.

«Уже шість тижнів ми живемо без фіксованого курсу. Валютний ринок працює, працюють попит і пропозиція, так, за відчутної присутності НБУ, але поступ ринку очевидний.

Ми здійснили перехід відповідально та професійно. Зараз НБУ працює над тим, щоб бути готовим реалізувати наступну амбіцію — перейти до другого етапу валютної лібералізації, й це те, що точно зробить життя бізнесу легшим", — зазначив Пишний.

Як повідомляється, успішний перехід від фіксованого обмінного курсу до керованої гнучкості був, у тому числі, предметом обговорення МВФ, який високого оцінив роботу економічної команди України в умовах війни. Спроможність, яку демонструє економічний блок, є важливою у перемовинах щодо подальшої стабільної підтримки міжнародних партнерів.

Питання зовнішнього фінансування наразі активно обговорюється, зважаючи на певну турбулентність, пов’язану з демократичними процесами у країнах-партнерах.

«Вони генерують певну невизначеність, однак я залишаюся оптимістом щодо збереження донорської підтримки. Водночас ми, безперечно, готуємося до реалізації будь-якого сценарію», — сказав Андрій Пишний.

Також Пишний у промові згадав про додаткове оподаткування надприбутків банків за ставкою 50%, яке 16 листопада Фінкомітет Ради рекомендував прийняти у другому читанні.

Голова НБУ наголосив, що відповідно до попередніх результатів оцінки стійкості банків (які становлять 90% банківської системи) не виявлено значної потреби в капіталі.

«Це додає нам впевненості, що банки залишаться прибутковими навіть після сплати додаткового податку на прибуток, запровадження якого дискутується, та зможуть виконати нові вимоги до капіталу», — сказав він.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd