Глава МВФ попередила про погіршення глобальних економічних перспектив

Міжнародний валютний фонд попереджає про погіршення глобальних економічних перспектив і закликає світову спільноту вжити термінових заходів щодо боротьби з інфляцією.

Талибов не допустят к средствам Афганистана в МВФ | Новости из Германии о  событиях в мире | DW | 19.08.2021

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва закликала лідерів найбільших економік світу вжити термінових заходів щодо боротьби з інфляцією.

У разі подальшого зростання цін «виключно невизначені» глобальні економічні перспективи можуть погіршитися, попередила Георгієва під час нещодавньої зустрічі фінансових представників G20 в Індонезії.

За словами глави МВФ, тиск на вартість енергоносіїв та сировинних товарів посилюється на тлі вторгнення російського агресора в Україну. Глобальні фінансові умови при цьому стали більш жорсткими, ніж прогнозували експерти.

Крім того, додає Крісталіна Георгієва, негативним чином на економічній активності позначаються збої, пов’язані з пандемією, а також нові вузькі місця у ланцюжках постачання.

«Тиск на країни з великою заборгованістю зростав, і ситуація з боргом швидко погіршувалась», – зазначила в коментарі директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду.

Варто зазначити, що минулого місяця річна інфляція у Сполучених Штатах оновила максимуми з кінця 1981 року, піднявшись на 9,1% порівняно з червнем 2021 року. Місячне зростання показника склало 1,3% – цей стрибок є найбільшим сплеском цін за місяць з 2005 року.

Експерти, опитані агентством Bloomberg, очікували зростання інфляції у червні 2022-го на 8,8% у річному вирахуванні та на 1,1% у місячному вираженні.

Нагадаємо, за словами економіста, члена Ради НБУ Віталія Шапрана, розгул двозначної інфляції за «турецьким сценарієм» в Україні неможливий.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd