Глава Мінфіну Британії допустив запуск цифрового фунта після 2025 року

Запуск національної цифрової валюти можливий цього десятиліття, але не раніше 2025 року. Про це заявив голова казначейства Великої Британії Джеремі Хант, пише Forklog.

Банк Англии: Цифровой фунт — это не бриткоин! - Bits Media

За словами чиновника, e-GBP може стати новим «надійним та доступним» платіжним засобом. Наразі влада сфокусована на впливі CBDC на фінансову стабільність.

7 лютого Банк Англії та Мінфін країни опублікували консультаційний документ щодо цифрового фунта. Зацікавлені сторони матимуть змогу надіслати свої коментарі до 7 червня.

Згідно з документом, основною мотивацією запуску є забезпечення збереження за грошима ЦБ Великобританії статусу якоря довіри та безпеки у грошовій системі країни.

Роздрібний e-GBP знайде застосування серед населення та компаній для повсякденних покупок та в електронній комерції. Інструмент буде доступним для нерезидентів.

Документ передбачає ліміт на залишки в CBDC у розмірі від 10 000 до 20 000 фунтів (від 12 000 до 24 000 доларів).

CBDC існуватиме поряд з готівкою, доповнивши їх і банківські депозити.

ЦБ припустив, що e-GBP може вплинути на бізнес-моделі банків.

Для зберігання розроблять цифровий гаманець, доступний через смартфони та платіжні картки.

Дизайн цифрового фунта передбачає суворі стандарти конфіденційності та захисту даних — Банк Англії не отримає доступу до персональних відомостей.

В окремому технічному документі регулятор визнав, що централізовано керовані технології розподілених баз даних найкраще підійдуть для створення цифрового фунта.

«Банк не впроваджуватиме програмовані функції. Регулятор може надати приватному сектору необхідну інфраструктуру для їх впровадження на користь користувачів, що вимагатиме згоди останніх», — йдеться у документі.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd