Фінансування бюджету НБУ може завадити євроінтеграції

Фінансування державного бюджету з боку НБУ може значно подовжити або стати на заваді приєднання України до ЄС, адже це суперечить «копенгагенським критеріям».

Кирило Шевченко призначений Головою Національного банку України (оновлено)

Про це голова НБУ Кирило Шевченко розповів в колонці на Економічній правді.

Копенгагенські критерії – основні умови, яким повинні відповідати всі країни-кандидати, щоб стати державою-членом. Критерії у сфері економічної та монетарної політики, зокрема, містять чіткі правила, які серед іншого вимагають: забезпечення незалежності Центральних банків у державах-членах, заборони прямого фінансування державного сектору Центральними банками, заборони привілейованого доступу державного сектору до фінансових установ.

«На шляху до повноцінного приєднання до ЄС саме ці елементи монетарної політики є орієнтирами для країн-кандидатів, які підлягають щорічному моніторингу. Невиконання цих вимог може стати на заваді євроінтеграції чи розтягнути процес приєднання України до ЄС на десятиліття», — заявив Шевченко.

Він вважає, що подолання «монетизаційної» залежності може зміцнити країну як економічно, так і інституційно, що дозволить пришвидшити повоєнне відновлення і зробити його більш стійким.

Нагадаємо, у лютому-травні НБУ був змушений «стерилізувати» валютними інтервенціями близько 70% «емісійних» вливань.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd